Zámeček Velké Kunětice Zámeček Velké Kunětice Zámeček Velké Kunětice Zámeček Velké Kunětice Zámeček Velké Kunětice Zámeček Velké Kunětice Zámeček Velké Kunětice Zámeček Velké Kunětice Zámeček Velké Kunětice

Bývalý Zámeček Velké Kunětice

Nabízíme Vám ke koupi soubor níže popsaných 7 staveb na vlastním pozemku v intravilánu obce Velké Kunětice, za cenu k jednání 600 000,- Kč + příslušné poplatky.

Páni ze Skal postavili v polovině 18. století při hospodářském dvoře nevelký barokní zámek. Na počátku 19. století provedli menší úpravy Strachwitzové. Zajímavostí je patrová obdélníková budova s nárožní hranolovou dvoupatrovou věží s hodinami a barokní brána spojující zámek s přilehlou pseudorenesanční úřední budovou. V západním objektu jsou pivovarské sklepy, jejichž historie sahá až do 14. století.

V druhé polovině 19. století byl zámeček vlastněn tehdejším ředitelem Priessnizových léčebných lázní v Jeseníku J. P. Schindlerem, který objekt upravil do dnešní podoby a provozoval v něm soukromé venkovské lázně.

Ve 20. století byly objekty využívány jako zemědělská usedlost a dvůr, k hospodářským účelům a jako kanceláře ředitelství statku. Poslední stavební úpravy byly provedeny v 80. letech v severním objektu, který byl využíván jako ubytovna. Na přístupové komunikaci přes potok byl nákladem obce před několika lety rekonstruován most s historickou sochou svatého.

Údaje o nemovitostech:


Umístění:
Olomoucký kraj, okres Jeseník, obec Velké Kunětice

Rozloha pozemku: 5 268 m3

Rozloha staveb: 2 828 m3

Počet objektů: 7

GPS: 50° 19' 9.59"N, 17° 15' 49.3"E

Elektřina: ANO

Vodovod: ANO

Plyn: NE

Kanalizace: jímka

Kontakt na majitele:


Martin Pánek

tel.: 775 632 638

email: tspanek@jen.cz

Snímek katastrální mapy se zákresem
Zámeček Velké Kunětice

Snímek letecké mapy se zákresem
Zámeček Velké Kunětice

Umístění nemovitostí na mapě Jesenicka
Zámeček Velké Kunětice

Umístění nemovitostí na mapě Moravy
Zámeček Velké Kunětice

© Ekofarma Rudohoří a Ekofarma Domašov Vytvořil: Jeseníky Info